Počítače dnes již najdete prakticky v každé kanceláři a pomalu ale jistě si svou cestu prodírají i do většiny domácností. Nějakou formu počítače má doma už skoro každý třicátník. Přeci jen, jedná se o velice užitečného pomocníky, díky kterému lze nejen surfovat po internetu, ale rovněž jeho prostřednictvím můžete i pracovat, případně si občas zahrát nějakou tu hru. V tomto ohledu jsou tedy PC mnohem lepší než herní konzole, které jsou určeny prakticky jen pro jediný účel. Počítače se mohou dělit do mnoha kategorií, ovšem v základu se PC rozlišují na klasická, tedy věžovitá a přenosné, tedy notebooky. Který model je však lepší?
Klasika
Klasické věžovité počítače, jejichž přenášení není sice kdovíjak složité, ale třeba do vlaku byste si počítač asi nevzali, jsou právě v domácnostech trochu na ústupu, a to právě kvůli nemožnosti brát PC všude s sebou. Jejich výhodou však je vyšší výpočetní výkon za daleko nižší cenu. Jednoduše řečeno, sestavit si herní počítač je cenově daleko zajímavější než v případě notebooku. A sestavit je ten správný výraz, jelikož do věžovitého PC můžete dát co chcete a vytvořit si tak počítač, který bude po všech stránkách splňovat vaše představy. U notebooků je to prakticky nemožné nebo jen v omezené míře.
Notebook
Pokud potřebujete mít počítač neustále po ruce, a to i když třeba cestujete, měl by pro vás být notebook volbou číslo jedna. Jedná se o lehké PC, které můžete bez sebemenších potíží přenášet ve speciální tašce a brát si ho tak kamkoliv. Klidně s ním můžete do školy nebo do práce bez toho, aniž by vás to stálo kdoví kolik námahy. V případě, že budete chtít notebook používat třeba na hry, připravte se na to, že si razantně připlatíte, alespoň pokud chcete hrát nejnovější tituly. Cena herního notebooku může být až jednou tak velká než cena klasického PC. Pak je jen na vás, zdali se vám to bude zdát jako vyhazování peněz nebo dobrá investice.