Zkuste se zamyslet nad tím, co byste asi dělali, kdybyste neměli peníze a nepodařilo se vám je v takové kritické době nikde sehnat. Kdyby šlo o krátkodobý nedostatek, samozřejmě byste zatnuli zuby a nějak to přečkali, ale co když by se to pak vleklo po delší nebo i vysloveně dlouhou dobu? To už by šly žerty stranou, že? To abyste pak třeba neměli co na sebe, to abyste se snad i vystěhovali z bytu, když byste nemohli platit vše související s bydlením, a o tom, co a kde byste asi jedli, už se snad raději ani rozepisovat nebudeme, protože jídlo od nějaké charity není žádná sláva a stravování se z popelnic a odpadkových košů už teprve ne.
Takže je víc než zřejmé, že je žádoucí peníze mít. Vydělat si je a pak je moci utrácet. Ale on ani fakt, že je to žádoucí, neznamená, že máme vždycky dost, že nám žádné peníze nescházejí. Někdy jsme na tom přesto nevalně, a někdy připomínají naše finance snad i učiněnou katastrofu. Máme zaplatit za to, máme zaplatit za ono, ale když ono není čím.
A co teď s tím?
S tím se dá udělat vlastně už jen jediné. Dá se to zaplatit s využitím nějaké finanční půjčky. Obrátíme se na nějaký ústav, který lidem půjčení peněz nabízí, požádáme tu o půjčení potřebné finanční částky, a když máme štěstí, máme k dispozici peníze cizí, jež nám umožní žít do doby, než se budou muset vrátit.
Ale právě proto, že se musí půjčené peníze vracet, nám nikdo nepůjčuje jenom tak. Všude chtějí napřed záruky splacení toho, co si půjčíme, a dokud dost záruk neposkytneme, je to marné, nic nedostaneme.
A tak je často dobrou volbou nebankovní hypotéka. Přinejmenším pro lidi, kteří jsou skutečně v nezáviděníhodné finanční situaci a kteří nejsou zrovna bonitní z pohledu bank. Tady je totiž zaručení splácení docela jednoduché, a proto se tu lidé dočkají pomoci nejen rychle, ale i s daleko větší pravděpodobností.