Site Loader


SPF, neboli ochranný sluneční faktor, je vlastně schopnost krému, který chrání místo na kůži, kde je nanesen, před UV zářením. Paprsky mohou způsobovat rakovinu kůže a jsou zodpovědné za spáleniny, které si odnášíme z delšího pobytu na slunci. Jak si vybrat ten pravý opalovací krém? Ten, který je pro vás ideální, má ochranný faktor alespoň 30. Ten se doporučuje nosit v zimě nebo v dny, kdy slunce nesvítí a je schované za mraky. Zhruba od období jara a přes léto byste rozhodně měli nosit ochranný faktor alespoň 50. Kolik opalovacího krému potřebujete pro ochranu vašeho obličeje, krku a dekoltu? Řiďte se radou „na dva prsty“. Natáhněte ukazováček a prostředníček, a oba prsty pokryjte opalovacím krémem. Přesně toto množství je dostačující.

krémy

Nezapomeňte, že pro ochranu potřebujete opravdu krém s SPF, ne make-up, v kterém je nějaký ochranný faktor. Abyste dosáhli toho, že vám bude make-up sloužit zároveň jako ochrana, museli byste ho použít jednou takové množství, než používáte, a to by na vaší pleti rozhodně nevypadalo hezky. Nezapomeňte, že ale nestačí, když se ráno natřete opalovacím krémem. Ten by se měl reaplikovat každých několik hodin. Pokud jdete do vody, aplikujte si ho hned, jak vylezete. Jinak se reaplikace doporučuje každé asi 4 hodiny. Pokud máte make-up, může vám posloužit SPF v podobě mlhy, nebo tuhé tyčinky, která neponičí váš make-up.

žena

A proč je nošení ochranného krému tak důležité? Chrání vás před spálení od slunce. Poškození kůže způsobené spálením může vést k rakovině kůže nebo nejrůznějším kožním problémům, jako je poškozená ochranná bariéra kůže, pigmentové skvrny nebo jizvy. Sluneční paprsky také ničí hladinu kolagenu ve vašem těle a také naše kožní buňky, což má za následek vznik vrásek a předčasné stárnutí vaší kůže. Slunce také může způsobovat zánětlivá místa, která se vám budou špatně hojit.