Z marihuany lze vyrábět mnoho léčivých forem přípravků, k dostání v síti obchodů např. se zdravou výživou je nejčastěji jako krém a olej. Doma si však můžeme ze semínek vytvořit i čaj nebo tinkturu.
Formy využití léčivého konopí
Krém – nejvyšší účinnost na zevní použití má mast (krém). Je to z toho důvodu, že se účinné psychoaktivní a analgetické látky vstřebávají spolu s tukem, případně s alkoholem. Tento způsob je také pro léčebné účely využíván nejčastěji. Mast si můžeme připravit doma sami, stačí k tomu univerzální vazelína běžně dostupná v lékárnách, anebo vepřové sádlo. Účinek léčby můžeme podpořit i přídavkem protizánětlivého měsíčku lékařského, jehož květy lze vypěstovat v běžných podmínkách na zahradě nebo v květináči.
Tinktura – léčivou tinkturu připravíme pomocí směsi čistého lihu a vody, na internetu koluje množství různých návodů, jak při výrobě postupovat, vždy se však využívají samičí semena marihuany Moje semeno, která jsou účinnější než samčí. Tinktura se nejčastěji užívá jako kloktadlo, může se opatrně dávkovat po kapkách k ovocným šťávám.
Léčivý čaj – vzhledem k tomu, že se účinné kanabinoidy vstřebávají s tukem a alkoholem a s vodou téměř nereagují, lze ze semínek konopí nebo z listů poměrně bezpečně zhotovit čajový odvar. K jeho výrobě stačí dvě až tři kávové lžičky rozdrcených semen anebo rozmělněných listů. Listy i semínka užíváme vždy čerstvá, neboť časem ztrácí cenné enzymy a některé bioaktivní látky. Popíjí se těsně před jídlem nebo po něm.
Pěstování
Povolené množství dospělých rostlin pro vlastní potřebu je do pěti kusů. Rostlinám se dobře daří zejména v mírně zásadité zemině s pH zhruba 7,1. Kyselou půdu můžeme do zásadité formy upravit např. vaječnými skořápkami nebo vápenným substrátem. Prospívají jim dusíkaté živiny obsažené v kompostu, takto rostou mnohem rychleji a rostliny jsou také mohutnější a vyššího vzrůstu. Hlína může být docela běžná zahradní s příměsí písku, nedoporučuje se rašelina.